Instagram karanlık dönemi başlatıyor

Instagram karanlık dönemi başlatıyor

Uygulamalarda resmen karanlık mod çağına girmiş bulunmaktayız. Son zamanlarda birçok uygulamanın ve hatta sürümlerin de karanlık mod özelliğini bünyesine kattığına şahitlik ettik.

Bu ay yayınlanan iOS 13 ve yeni Android 10‘da karanlık mod özelliği de entegre edilmişti. Ancak bu sürümlerin karanlık mod özelliğini kullanıyor olması diğer uygulamaların bu modu desteklemesini gerekli kılmıyor.

Instagram yeni özellik

Bu sebeple bazı uygulamaların kendi güncellemelerini yapması ve bu modu o şekilde kullanması gerekiyor. İşte bu uygulamalar arasında yer alan popüler içerik paylaşma platformu Instagram da bu karanlık mod temasını test etmeye başladı. Instagram yeni özellik ile ışıklarını kapatıyor diyebiliriz.

Instagram yeni özellik ile karanlık mod özelliğine kavuşuyor

Karanlık mod özelliği ise şu an için Android tarafına geliyor gibi duruyor. Android Police ve 9to5Google’ın ulaştığı bilgiler dahilinde yalnızca Android 10 sürümünü kullanan cihazlar için değil bazı önceki sürümleri de çalıştıran bir karanlık modu üzerinde çalışılıyor.

Instagram‘larının ışıklarını kapatmak isteyenler için beta testi programının bir parçası olan 114.0.0.24 sürümünü kullanan kullanıcılar, tema için sistem genelinde karanlık moda geçmeyi talep edebiliyor.

Yazan:Nilay Kamu
SDN:shiftdelete.net

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ